O Ruben Dance

Ruben-Dance je seskupení profesionálních tanečníků a instruktorů přímo z Karibiku, kteří tanec předávají jako umění, tradici a svou kulturu zde v Čechách již od roku 1994.

Taneční škola Ruben-Dance byla založena uznávaným lektorem a tanečníkem z Dominikánské republiky – Rubenem Peguero a jeho partnerkou Lenkou Vackovou. Základem naší výuky je respektování tradičního pojetí tance. Tančíme tak, jak se tančí v zemích původu jednotlivých tanců. Proto spolupracujeme výhradně s lektory a tanečníky, kteří pocházejí právě z těchto zemí. Naše kurzy a soukromé lekce pravidelně navštěvují lidé nejen z Prahy, ale i z celého Česka. Učí se u nás kromě Evropanů, Američani, Latino Američani i Kubánci a Dominikánci, Afričani i Asiati. Na základě referencí nejen od účastníků našich kurzů z těchto zemí, si dovolujeme k nám pozvat každého, kdo má zájem o karibskou taneční kulturu. Je mnoho lektorů těchto tanců zde v ČR, kteří absolvovali naše kurzy a nejen pro ně a pro jiné taneční školy jsme inspirací. To je další důvod, proč vás zveme přímo k nám.

Naší snahou je předat vám od základu ryzost kroku a pohybu vámi vybraného tance, abyste měli tu správnou průpravu pro váš další taneční rozvoj. Na našich kurzech se nejen naučíte správné základy, ale také se pobavíte, odreagujete, nabijete novou energií a v neposlední řadě získáte nové přátele.

Vedle pravidelné výuky karibských tanců pořádáme také víkendové taneční workshopy, teambuidingy a miniškoličky, taneční vystoupení i celovečerní akce se špičkovými profesionálními tanečníky ze zahraničí, originálními kapelami a DJ´s z Latinské Ameriky.